„Деца која учествују у овом програму показују изузетну креативност. Љубав према природи зближава ученике и наставнике на онај начин који у оквиру редовне наставе не могу остварити. Учешће у овом програму им даје простор да буду упућени много више на природу, а то чине на парцелама у оквиру својих школских дворишта, на еколошким и другим секцијама. Оно што још планирамо као новину јесте да у наредном циклусу проширимо сарадњу на реализацији овог програма, тако што ћемо укључити и локалне самоуправе“, рекла је подсекретарка Табак.
У школској 2022/2023. години награђене су укупно 54 васпитно-образовне установе, са територије 26 градова, односно општина: Алибунара, Бачке Тополе, Бачке Паланке, Беочина, Вршца, Житишта, Зрењанина, Инђије, Ирига, Кањиже, Кикинде, Ковачице, Куле, Новог Сада, Оџака, Панчева, Пећинаца, Руме, Сечња, Сенте, Србобрана, Сремских Карловаца, Сремске Митровице, Старе Пазове, Суботице и Титела. Награде су следеће: једнодневни излет у заштићеним подручјима у Војводини (НП „Фрушка гора“ и СРП „Ковиљско-петроварадински рит“, обилазак Стражилова, Сремских Карловаца, вожња туристичким бродом катамараном по Дунаву и семинар за наставнике, које реализује Покрет горана Војводине средствима покрајинских секретаријата који су партнери у програму. Покрет горана Војводине ове године ће угостити 31 васпитно-образовну установу и организовати семинар за награђене.
Јавно предузеће „Војводинашуме“ награђује 16 васпитно-образовних установа, које ће имати прилику да посете заштићена подручја којима то предузеће управља. Град Нови Сад обезбеђује литературу за све награђене школе и чини да школска дворишта буду још зеленија. Ове године, награда озелењавања додељује се за седам васпитно-образовних установа са територије Новог Сада.