Милошевићева је изјавила да је данас велики дан не само за ову институцију културе, Нови Сад и Покрајину, већ и за читаву нашу државу. Она је подсетила на то да је 2020. године уложен 31 милион динара у комплетну реконструкцију сутеренског простора у Музеју савремене уметности Војводине, а да данас имамо и комплетно реконструисан и савремен плато. Реконструкција платоа финансирана је из покрајинског буџета са 64,6 милиона динара, а обухватила је радове на хидроизолацији, постављање новог урбаног мобилијара и декоративне спољне расвете, инсталирање система централног грејања за отапање леда, прекривање комплетног простора камерама за видео-надзор, уређење приступне пешачке стазе, те обезбеђивање приступа објекту особама са инвалидитетом.
„Данас је потписан уговор у вредности од 18,5 милиона динара, са пројектантском кућом која ће израдити пројектно-техничку документацију за комплетну реконструкцију готово три хиљаде квадратних метара објекта Музеја“, рекла је Драгана Милошевић. Како је Милошевићева навела, овим пројектом ће бити обухваћена комплетна грађевинска, електро-енергетска и противпожарна реконструкција, као и прилагођавање савременим музеолошким стандардима. Она је додала да је ово утолико значајније, јер је реч о простору намењеном културној јавности, али и запосленима у тој установи, и подсетила на чињеницу да у овај простор није улагано више од пола века. Милошевићева је овом приликом подсетила на то да је у протеклих неколико година само у ову институцију културе уложено 112 милиона динара.
„У институције културе, чији је оснивач Покрајинска влада, као и у све објекте културе у готово свим локалним самоуправама севера Републике Србије, од 2016. године када смо преузели руковођење покрајинском администрацијом, до данас, уложено је више од 11 милијарди динара у њихову реконструкцију, адаптацију и обнову“, нагласила је Драгана Милошевић и додала да је у штампаном издању представљена опсежна анализа рада ресорног секретаријата, акцентујући сва кључна улагања како у културу, тако и у област јавног информисања и верских заједница. „Све ово је историјски показатељ улагања у културу, видљиви културни препород и заиста је част бити део управо овог тима људи, који културу виде као нашу будућност“, нагласила је Милошевићева. Директорка Музеја савремене уметности Војводине Бранислава Секулић подсетила је на то да је објекат у ком се данас та институција налази изграђен 1972. године као Музеј револуције, са сасвим другачијим културно-историјским концептом, те да је после пола века дошло време за његову комплетну адаптацију, санирање и сређивање. Након израде пројектно-техничке документације, како је навела Секулићева, план је да радови почну на пролеће следеће године, чиме ће се поред новог изложбеног салона уредити и решити и проблем депоа вредних уметнина, али и другог неопходног простора.